Bestsellerem na rynku amerykańskim stała się książka „Za grosze. Pracować i (nie) przeżyć”. Jej autorką jest amerykańska dziennikarka i pisarka Barbara Ehrenreich, która przez dwa lata pracowała jako kelnerka w barze, salowa, pracownik sieci Wal – Mart i sprzątaczka, otrzymując za swoją pracę ok. 7 dolarów za godzinę.
W swojej książce autorka obala mit Ameryki jako krainy „mlekiem i miodem płynącej”, w której pieniądze leżą na ulicy, a sukces jest w zasięgu ręki każdego obywatela. Jej Ameryka jest krajem ludzi zniechęconych do życia i pracy, pozbawionych nadziei na lepszą przyszłość, wyzyskiwanych i upokarzanych. Według Ehrenreich w USA miliony ludzi otrzymują za swoją pracę wynagrodzenie, które nie wystarcza na utrzymanie – nawet jeśli nie ma się rodziny. Autorka twierdzi także, że słynny model amerykańskiej kariery „od pucybuta do milionera” jest fikcją i chwytem propagandowym, a bardzo ciężka i kiepsko opłacana praca prowadzi raczej do psychicznej i fizycznej destrukcji, a nie do sukcesu.
W Polsce książka „Za grosze. Pracować i (nie) przeżyć” ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »