Strona glówna›Dom›Kampania Wybierz Miśka dla bezdomnych zwierząt
Kampania Wybierz Miśka dla bezdomnych zwierząt
2008/11/13 15:40:00
W polskich schroniskach dla zwierząt przebywa ok. 100 tysięcy czworonogów, którym potrzebna jest pomoc człowieka i jego dobre serce. W tym roku Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt po raz kolejny przygotowała specjalną edycję kalendarza akcji Wybierz Miśka, która propaguje adopcję bezdomnych zwierząt oraz wolontariat w schroniskach.
Kalendarz na rok 2009 ma na celu przybliżenie 14 różnych organizacji pomagających zwierzętom. Znalazły się tu organizacje, które skutecznie od lat niosą pomoc zwierzętom i cieszą się uznaniem oraz wiarygodnością. Na okładce kalendarza znalazło się zdjęcie Pawła Małaszyńskiego, który zgodził się wesprzeć akcję swoim wizerunkiem. Kalendarz będzie dostępny m.in. w salonach Empik oraz sklepach internetowych i . Nabyć go będzie można również u wolontariuszy organizacji znajdujących się w kalendarzu. Dochód zostanie podzielony między wszystkie uczestniczące w projekcie stowarzyszenia i fundacje.
Kupując kalendarz kampanii Wybierz Miśka na rok 2009 możemy pomóc uratować życie wielu czworonogów i wspomóc schroniska w dostarczeniu ciepła i pożywienia zwierzętom. Być może niektórych z nas skłoni to nawet do przygarnięcia bezdomnego psa lub kota, ale zanim to zrobimy, odpowiedzmy sobie na kilka pytań.
Czy jesteśmy w stanie zajmować się nowym domownikiem przez kilkanaście lat? Czy możemy poświęcić mu odpowiednią ilość czasu? Czy wystarczy nam wytrwałości (i kondycji) do odbywania codziennych spacerów? Czy nasza sytuacja finansowa jest na tyle dobra, byśmy mogli ponosić koszty związane z utrzymaniem i leczeniem zwierzaka? Czy jesteśmy w stanie pogodzić się ze stratami typu: poszarpane kapcie, porwana firanka czy stłuczony pamiątkowy wazonik? Jeśli na powyższe pytania odpowiedzieliście Państwo twierdząco, to nie pozostaje Wam nic innego, jak udać się do najbliższego schroniska i poszukać tam przyjaciela – takiego na całe życie.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »