kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Okna do zadań specjalnych
2009/9/24 18:10:00

Współczesne szyby mogą być czymś więcej niż tylko taflami przezroczystego szkła. Specjalna powłoka, kilkaset razy cieńsza niż włos, jest w stanie sprawić, że szyby będą chronić przed słońcem, zabezpieczać przed zimnem, a nawet same się czyścić.

OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA. Tę właściwość szkła warto docenić gdy okna lub szklana fasada będą się znajdować od strony mocno nasłonecznionej. Szkło z funkcją ochrony przeciwsłonecznej przepuści do pomieszczenia maksimum światła i minimum ciepła, dzięki czemu latem nie będzie w nim gorąco. Takie selektywne działanie szkła jest możliwe dzięki specjalnej, niewidocznej powłoce z tlenków metali naniesionej w procesie produkcyjnym na jedną z powierzchni szklanej tafli.

OCHRONA TERMICZNA. Izolacyjność termiczna to jedna z tych właściwości, którą można określić mianem przełomowej. Szyby zespolone z udziałem szkła z niskoemisyjną powłoką odbijającą promieniowanie cieplne cechują się niewielkimi stratami ciepła przy niskich temperaturach zewnętrznych. Niesie to ze sobą szereg korzyści związanych z poprawą komfortu życia ludzi, m.in. niemal całkowite zlikwidowanie stref zimna przy oknach, co ma zasadnicze znaczenie w przypadku dużych przeszkleń takich jak np. werandy. Zastosowanie szkła niskoemisyjnego docelowo wpływa także na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania.

SZKŁO SAMOCZYSZCZĄCE. Okna, które bez pomocy człowieka potrafią same usunąć z szyb zanieczyszczenia takie jak brud, kurz, spaliny, to idealne rozwiązanie we współczesnym, zabieganym świecie. Tajemnicą samoczyszczącego szkła jest specjalna powłoka na bazie mineralnej substancji o właściwościach fotokatalitycznych i hydrofilnych, naniesiona na zewnętrzną powierzchnię szkła. Działanie powłoki uaktywniają promienie ultrafioletowe (UV), które rozkładają zanieczyszczenia gromadzące się na zewnątrz szyby, te zaś są następnie zmywane przez wodę deszczową. Dzięki właściwościom hydrofilnym powłoki woda rozlewa się po szkle cienką, równomierną warstwą i spływa szybko, nie zostawiając śladów w postaci zacieków. Ten typ szkła warto polecić do zastosowań w szybach zespolonych, zwłaszcza w oknach dachowych, świetlikach i innych trudno dostępnych miejscach.

OCHRONA AKUSTYCZNA. Funkcję ochrony przed hałasem zapewnia specjalna folia umieszczona pomiędzy taflami. Szyby zespolone z ochroną akustyczną, przygotowane np. na bazie wymienionych szkieł powlekanych, skutecznie tłumią hałas docierający z zewnątrz, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem, gdy dom znajduje się np. przy ruchliwej ulicy, w pobliżu lotniska lub dworca.

Budując dom zwykle starannie wybieramy sposób izolacji, system ogrzewania, czy wyposażenie, mając świadomość, że będą nam służyć przez lata. Z podobną rozwagą warto wybierać też okna, gdyż mogą one przyczynić się do zwiększenia oszczędności ciepła czy na przykład wyciszenia mieszkania.




()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: izolacja termiczna, okna samoczyszczące, okna z ochroną akustyczną, okna z ochroną przeciwsłoneczną, okna z ochroną termiczną


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »